Cena
250.00
Vyprodáno

Od

17. 3. 2022 - 18:00

Do

17. 3. 2022 - 20:00

Adresa

Zoom   Ukázat mapu

Záznam online přednášky “Sadomasochistické aktivity z pohledu psychologie ” bude ke zhlédnutí do 17.3.2022!

Sadomasochistické aktivity zůstávají i v dnešní společnosti opředeny určitou rouškou tajemství a představ, které však nemusejí vždy odrážet realitu. Jedná se o téma, které v lidech stále vyvolává rozporuplné reakce – od zvídavého zájmu po strach či opovržení. I přes vysokou úroveň odborného poznání dosud ve společnosti přetrvává řada mylných představ, jejichž praktický dopad se může negativně promítat v životech konkrétních lidí, kterých se téma sadomasochismu osobně dotýká.

Cílem této přednášky bude:

– vymezení konsensuálních SM aktivit a souvislost mezi ním a BDSM- motivace k realizaci- psychologické charakteristiky lidí, kteří se SM aktivitám věnují
– potenciální benefity a možná rizika
– současná úroveň odborného poznání, vývoj vědeckého přístupu a moderní trendy ve výzkumu
– kink aware poradenství
– (nejen) téma sadomasochistických aktivit v psychologickém poradenství a konkrétní témata, se kterými klienti přicházejí
Přednášející bude vycházet ze současných odborných studií, přímé práce s klienty i vlastních zkušeností s českou BDSM subkulturou.

Přednášející – Mgr. Bc. Zdeňka Pospíšilová

Vystudovala jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a Studium humanitní vzdělanosti na Fakultě humanitních studií tamtéž. V současné době je studentkou doktorského programu Lékařské psychologie a psychopatologie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a frekventantkou komplexního vzdělávacího programu pro individuální, rodinnou a skupinovou psychoterapii v Transformační systemické terapii podle Satirové.

Přednášející působí v rámci soukromé poradenské praxe (varias.cz), kde pracuje s jednotlivci, páry i vícečetnými vztahovými skupinami. Od svých kolegů se liší tím, že otevřeně deklaruje svůj osobní zájem o oblast BDSM a méně obvyklé sexuální preference – přes 15 let se pohybuje v české BDSM subkultuře a v rámci své práce se snaží přispět k detabuizaci témat z oblasti sexuality a vztahů, které nespadají do mainstreamu.

V zahraničí je poradenství ve zmíněných oblastech spojováno také s pojmy kink aware a poly aware. V Čechách mu zatím není věnováno tolik pozornosti a pracuje s ním jen minimum odborníků. Většinu klientů přednášející proto tvoří lidé, pro které je důležité, aby psycholog těmto oblastem rozuměl a neodsuzoval je, ať už se jedná o hlavní téma, kterému se chtějí věnovat, nebo „pouze“ o součást života, které se během sezení mohou přirozeně dotknout, aniž by měli obavu z nepochopení či nepřijetí.

Pro více informací

Telefon

+420 731 579 338

Email

info@ibsaro.cz

Vyprodano

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *