Cena
250.00

Od

29. 11. 2022 - 18:00

Do

29. 11. 2022 - 20:00

Adresa

Zoom   Ukázat mapu

Domácí násilí je od počátku pandemie stále používanější pojem. Na sociálních sítích se začalo šířit gesto, které může mnoha obětem nejen domácího násilí pomoci v nesnadné situace a někomu třeba i zachránit život. I přes pozornost, které této problematice věnujeme se stále v praxi setkáváme s mnoha odstíny domácího násilí a hlavně s velkým počtem osob, které se násilí ve vztazích dotýká. Hlavním cílem přednášky je zejména pomoci laické veřejnosti identifikovat domácího násilí, představit síť pomoci pro oběti domácího násilí a jejich blízké, zaměřit se na rizikové faktory v dynamice partnerských vztahů a seznámit se s se základy bezpečnostního plánu v případě již probíhajícího ohrožení.

Cílem je také představení přehledu systémové péče o oběti domácího násilí v České republice a posouzení vhodného přístupu a plánování bezpečnostních, sociálních a psychologických aspektů jednotlivých přístupů.

V rámci přednášky se zaměříme na tato témata:

  1. Uvedení do problematiky (Vymezení domácího násilí – právní úprava, formy, znaky, mýty, typologie, legislativní rámce a výskyt domácího násilí v ČR)
  2. Identifikace domácího násilí (Jak rozpoznat domácí násilí od konfliktní domácnosti, problematického soužití a nefunkčního vztahu? Jak rozpoznat kdo je oběť a kdo agresor?)
  3. Představení mapy služeb

Organizační záležitosti k přednášce:

  • přednáška bude probíhat online, skrz platformu Zoom
  • začátek přednášky bude v 18.00, předpokládaný konec okolo 20.00
  • minimální počet účastníků je 10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *